BIOPAQ®AFR є багатофункціональним реактором, який перетворює всі органічні компоненти - включаючи жири і тверді речовини, що піддаються біохімічному розкладу - в цінний біогаз.

Він справляється зі стоками з рівнем ХСК до 100 г/л.

Інтегрований модуль флотації гарантує, що активний мул і органічні компоненти циркулюють в реакторі в той час, як біогаз і очищені стічні води видаляються з реактора.

 

Промстоки 6

Принцип роботи реактора BIOPAQ®AFR:

Основним принципом функціонування BIOPAQ®AFR є те, що ХСК і тверді частинки, які розкладаються біологічним шляхом, залишаються в реакторі поки не перетворяться на біогаз, а час перебування води в реакторі зведено до мінімуму. Це досягається за рахунок інтегрованого модуля флотації в межах реактора.

У цьому модулі зважені частинки та жири виносяться у верхні шари реактора. При цьому флотаційний шар повертається назад в реактор. Очищені стічні води практично не містять зважених речовин і знаходяться вище флотаційного шару, звідки відводяться.

Вироблений біогаз відбирається з верхньої частини реактора.

Застосування інтегрованого модуля флотації дозволяє отримувати більш щільний осад з тривалим терміном зберігання. З іншого боку, час перебування стічних вод в реакторі дуже короткий, тому конструкція реактора дуже компактна.

Переваги реактора BIOPAQ®AFR:

  • Суттєве зменшення плати за скиди (видалення ХСК до 90-95%);
  • Виробництво біогазу;
  • Немає необхідності попередньої обробки для видалення жирів і білків: відсутні витрати, пов'язані з використанням флокулянта (полімерні речовини) і витрати на утилізацію жирів і білкового осаду;
  • Не потрібен резервуар попереднього окислення;
  • Компактність реактора: час перебування стоків у реакторі 1,5-8 днів (для порівняння, час перебування стоків у метантенку 20-30 днів);
  • Невелика кількість твердих часток у стічних водах: не потрібно встановлювати фільтр-відстійник для доочищення стоків;
  • Відсутність сторонніх запахів через закриту систему.