Установка цементування передбачає використання існуючих технологій приготування цементного розчину з використанням домішок для поліпшення його характеристик.

РАЕС 10

Технологічний процес іммобілізації твердих радіоактивних відходів (ТРВ) відбувається в автоматичному режимі, під наглядом оператора.

РАЕС 7

Устаткування установки цементування розроблено відповідно до загальної схеми організації технологічної лінії переробки РАВ.

Обладнання установки цементування забезпечує цементування твердих радіоактивних відходів в контейнерах КТРОф-0,2 вмістом 0,2 м3.

РАЕС 2 РАЕС 3  

Для цементування ТРВ передбачається використання цементу, в якості наповнювача - пісок, і в якості добавки - золу-винесу.

Витрата цементного розчину на 1 контейнер з ТРВ визначається оператором в процесі експлуатації індивідуально для кожного заповненого контейнера у відповідності з об'ємом самого контейнера - 200 л, мінус обсяг завантажених ТРВ.

Бочки-контейнери з ТРВ, які призначені для заповнення цементним розчином, подаються на приймальний стіл установки цементування. Далі ці бочки-контейнери краном подаються на конвеєр подачі їх на заповнення і передаються на портал цементування. Після заповнення їх цементним розчином на порталі цементування, вони передаються на конвеєр їх видачі.

На столі видачі контейнер закривається кришкою і тим же краном встановлюється в зону іммобілізації в приміщенні буферного зберігання для початкового твердіння в цементній матриці (протягом 3 діб).

По завершенню трьох діб витримки контейнер краном видачі повертається на стіл видачі і відкривається для контролю. По завершенню контролю контейнер назад закривається кришкою і подається на інші ділянки для подальшої обробки.