Комплекс очищення промстоків пивзаводу «Десна» AB InBev Efes, м. Чернігів

Проект  «Будівництво споруд очистки стічних вод Чернігівського відділення ПрАТ «СанІнБев Україна»», є одним з проектів, яким дуже пишається нам колектив. Зокрема тому, що такі сучасні та високотехнологічні споруди було побудовано у рекордні строки – 9 місяців.
Замовник вирішив будувати очисні споруди, оскільки були високі плати за скид забруднених вод органічними речовинами.  
Проект був зроблений в рамках програми ABInBev для 12 заводів.

ДЕСНА
Десна

Особливістю цього проекту було те, що його необхідно було розмістити на обмеженій території заводу, розміри якої складали 65 х 25 м. Продуктивність очисних споруд сягала 7 500 м3/добу, при ХСК до 3 500 мг/л, що дорівнює кількості органічних забруднень 26 250 кг/добу, що скидаються на очисні каналізаційні споруди м. Чернігів. Це при тому, що міські очисні споруди займають площу 10 га.

Десна
Комплекс споруд промстоків, відділення «АБ ІнБев Україна» у Чернігові

Компактне розміщення очисної установки було досягнене завдяки застосуванню сучасних технологій і вертикальних високопродуктивних  реакторів з гранульованим мулом. Залежно від технічних умов, час перебування в таких реакторах складає від 4 до 20 годин на добу і ефективність видалення органічних забруднень при цьому досягає 85-90%.

Десна

Обрана технологія дозволяє перетворити збитки на прибутки. Зараз із тих самих забруднень Замовник отримує біогаз. Проектною потужністю до 7000 м3/добу, що достатньо для забезпечення газом 15 000 кухонних газових плит.  

  • Потужність очисних споруд 7 500 м3/добу
  • Кількість біогазу до 7 200 м3/добу
  • Об'єм вертикального анаеробного біореактору 1 600 м3

До складу споруд очистки стічних вод входять: камера скиду стічних вод, станція підйому (існуюча) з насосами, барабанні фільтри, первинний пластинчастий відстійник, резервуар вирівнювач, анаеробний та аеробний реактори, резервуар накопичення осаду, тощо. Проектом передбачено розділення виробничих та господарсько-побутових стічних вод.
Стічні води підприємства очищаються за допомогою вертикального анаеробного біореактора, попередньо пройшовши фізико-хімічну стадію очистки. Для попередження потрапляння запахів у атмосферу, водні поверхні установок та резервуарів закрито та передбачено вентиляцію. До складу очисних споруд входить скрубер для дезодорації повітря, яке надходить з витяжної вентиляції. Режим роботи споруд – постійний.
Результатом реалізації проекту стало:

  • Дотримання вимог ГДК на скид в каналізаційні очисні споруди м. Чернігів (БСК – до 270 мг/л, ХСК – до 675 мг/л, ЗР – до 300 мг/л) і, відповідно,
  • Заощадження коштів на екологічних штрафах
  • Використання біогазу в якості палива дозволи зменшити витрати інших органічних видів палива  та знизити викиди забруднюючих речовин  в атмосферне повітря і як наслідок, покращити екологічну ситуацію в районі розташування підприємства.
  • Ця робота отримала винагороду на національному конкурсі ділових та соціальних «зелених» проектів «Green Awards Ukraine 2012» у категорії Найкраща програма стійкого розвитку на підприємстві.
     
Інше з розділу

Біогазові установки

БГУ

ТзОВ «Гудвеллі Україна».

Одним з останніх проектів ТОВ «Енвітек» є «Будівництво сільськогосподарських будівель та споруд: цех переробки...